Starší žáci 2015-16

10.08.2016 10:15

Starší žáci

 

1.5.2016

Dolní Loučky - Velké Opatovice 

V neděli 1.5. jsme zajížděli na hřiště Dolních Louček k soupeři z okresu Brno-venkov. Po zkušenosti z podzimu se zařazením hráčů na černo jsme jeli na zápas s tím, že uvidíme co nás bude čekat. Pro souběžně hrané utkání jsme nemohli využít kluky z mladších žáků a tak jsme vinou nemoci Davida Letfuse odjeli pouze v 8 hráčích. Zápas začal nástupem domácích, kteří z něj vytěžili jednobrankové vedení, ale postupem času naši kluci zjistili, že i o 1 hráče v poli míň se dá hrát docela pohledný fotbal. Poločas skončil a do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním minimálně vyrovnat. To se nám i podařilo a po pěkné akci jsme vstřelili gól.  Domácí rozhodčí byl však proti, když prý pískal ruku našeho hráče. Do 60 min. jsme byli více jak vyrovnaným soupeřem. Pak jsme vyrobili několik chyb v obranné fázi, které soupeř hned trestal a během 6 minut vstřelil 4 góly(první byl vlastní). S výkonem jsem byl velice spokojen a i domácí diváci ocenili po zápase náš herní projev. Je vidět, že tato parta puberťáků se něco naučila, ale musí vždy pochopit, že na hřišti se musí každý soustředit na svůj výkon a odevzdat maximum pro kolektiv. Snad si tuto bojovnost a vzájemný respekt odnesou i do dalších zápasů. LP


28.10.2015

V.Opatovice - Drnovice  2:6 (0:2)

Sestava 8+1: Jan Foret - Jan Schich, Jan Domanský, Roman Kubát, Tomáš Poulíček - David Letfus, Marek Kubeš "C", Jakub Pospíšil - Vojtěch Hladil  střídali: Martin Richtr, Roman Matijko, Vašek Cveček

Branky: Jakub Pospíšil, David Letfus

Rok 2001 byl v Drnovicích velice "úrodný" a tak k nám přijelo mužstvo složené ze samých velkých, silných a výborně fyzicky vybavených kluků (dalo by se skoro říct chlapů). Bojovnost a naše maximální nasazení bylo základní předpokladem pro alespoň částečně vyrovnaný zápas. To jsme bohužel neplnili po celý zápas a právě v našich slabších chvílích jsme inkasovali. Z naší strany byla nejlepší první polovina druhého poločasu, kdy jsme dokázali konto obdržených branek lídra soutěže zatížit dvěma góly a zvýšit tak toto číslo o 100%. Doteď totiž dostali od všech soupeřů jen dva góly. Pro nás to byl dobrý zápas, kdy jsme byli nuceni sáhnout si až na dno. Taková zkušenost nás může posunout jedině dopředu. pf
 

Shrnutí podzimu

Když jsem v červnu starší žáky přebíral, měl jsem z většiny z nich po dvou-třech trénincích velice dobrý pocit a vím, že i ti ostatní v průběhu času pochopili o co mi jde v tréninku i v zápase. Hned na úvod jsme narazili na těžké soupeře a hráli velice dobrá utkání. Paradoxně pak přišli "lehčí" soupeři a my jsme proti nim, až na vyjímky, nehráli tak jak v prvních zápasech. Určité vzepjetí se dalo pozorovat v zápasech se Sloupem (kdy jsme hráli bez hráčů, kteří byli se školou v Anglii) a s Drnovicemi (suverén letošního ročníku), které jsme opět odehráli s maximálním nasazením a chutí, ale v posledním zápase jsme zase nebyli schopni hrát koncentrovaně a naplno a dopřáli jsme spojenému týmu Svitávka/Vísky první vítězství sezóny. Bohužel se v průběhu soutěže ukazovalo, že většina hráčů nemá dostatečnou sebereflexi a s přicházejícími slabšími výkony hledali chybu všude jinde než u sebe. To je hlavní slabina a já doufám, že na to chlapci časem přijdou sami. Pozitivní je, že kluci každý za sebe jsou individuálně schopní a pokud se jim daří najít "motivaci" umějí podat výborný kolektivní výkon. Doufám, že se pro ně podaří najít vhodného trenéra, který je posune zase dál. pf
 
 

28.10.2015

Svitávka/Vísky - Velké Opatovice  3:1 (1:0)

Sestava 10+1: Jan Foret - Roman Matijko, Jan Domanský, Roman Kubát, Tomáš Poulíček - David Letfus, Marek Kubeš "C", Jakub Pospíšil, Vojtěch Hladil - Martin Richtr, Roman Ille,  střídali: Matěj Feder, Vašek Cveček

Branka: Roman Ille

Třetí zápas na celé hřiště nám moc nevyšel. Naše hra byla statická a nevyužívali jsme více velikost celého hřiště. Spoustu slibně se rozvíjejících se akcí zase brzdíme našim tradičním neúčelným kličkováním. Někteří naši hráči, jakoby hráli soutěžní zápas poprvé. Naopak ti mladší odehráli zápas na svoje možnosti celkem slušně. Pokud se má tato parta starších žáků někam posunout, bude se muset každý sám nad sebou zamyslet, více si všímat svého výkonu a přes zimní pauzu na sobě zapracovat. pf

28.10.2015

V.Opatovice - Drnovice  2:6 (0:2)

Sestava 8+1: Jan Foret - Jan Schich, Jan Domanský, Roman Kubát, Tomáš Poulíček - David Letfus, Marek Kubeš "C", Jakub Pospíšil - Vojtěch Hladil  střídali: Martin Richtr, Roman Matijko, Vašek Cveček

Branky: Jakub Pospíšil, David Letfus

Rok 2001 byl v Drnovicích velice "úrodný" a tak k nám přijelo mužstvo složené ze samých velkých, silných a výborně fyzicky vybavených kluků (dalo by se skoro říct chlapů). Bojovnost a naše maximální nasazení bylo základní předpokladem pro alespoň částečně vyrovnaný zápas. To jsme bohužel neplnili po celý zápas a právě v našich slabších chvílích jsme inkasovali. Z naší strany byla nejlepší první polovina druhého poločasu, kdy jsme dokázali konto obdržených branek lídra soutěže zatížit dvěma góly a zvýšit tak toto číslo o 100%. Doteď totiž dostali od všech soupeřů jen dva góly. Pro nás to byl dobrý zápas, kdy jsme byli nuceni sáhnout si až na dno. Taková zkušenost nás může posunout jedině dopředu. pf

18.10.2015

V.Opatovice - Sloup/Vysočany 0:0

Sestava 8+1: Jan Foret - Roman Matijko, Radek Fadrný, Roman Kubát "C", Tomáš Poulíček - Vojtěch Hladil, David Letfus, Jakub Pospíšil - Martin Richtr střídali: Matěj Feder, Roman Ille, Vašek Cveček

Celý pátek se se soupeřem řešilo zda se vůbec bude hrát, protože má údajně málo hráčů - jsou na pingpongu, v Anglii, nemocní a já už nevím kde všude. Jednu chvíli říkali, že jich mají pět, v 16:30 dokonce jen jednoho a kolem 17 hodiny prohlašovali, že nepřijedou vůbec. V osm večer opět volali, že to nějak do kupy dají. Nakonec jich na zápas přijelo 13 (slovy: třináct), vše ročníky 2001 a 2002. Rozumí tomu někdo? Náš návrh, aby se hrálo 10+1 odmítli.

I my máme tři kluky na výletě se školou v Anglii (kurňa, co je to teď za módu :-), jezdit v půlce sezóny kamsi do tramtárie) a jednoho zraněného a tak se na soupisce, místo obvyklých dvou až tří, objevilo hned šest mladších žáků (1x 2003 a 5x 2004). Soupeř byl fyzicky lépe vybaven a měl opticky územní převahu, ale až na několik střel, se kterými si Honza v bráně poradil, ji vpodstatě nedokázal k ničemu využít. V našem týmu se opět ukázalo, že starší kluci nemají kuráž vzít to tzv, na sebe a tak opět nejvíc spokojený jsem byl se hrou těch mladších, u nichž bylo vidět, že na hřišti jsou vždy soustředěni na hru a nechají na place co můžou. Někteří starší páni kluci hrají jen když mají balon, po jeho odehrání se zastaví a dívají se co se bude dít, případně je nenapadne pomoci nabídkou spoluhráči, který je pod tlakem, či zbytečně zahušťují prostor sami sobě. Navíc mám z některých pocit, že jim je úplně jedno, co se na hřišti děje a jejich výraz vypadá tak, že by si snad raději nechali vrtat zuby, než hráli fotbal. Tomu nerozumím, protože o všech vím, že svou kvalitu mají a nejednou už předvedli, že fotbal hrát umí. pf 

 

10.10.2015

Knínice - V.Opatovice 1:5 (0:2)

Sestava 10+1: Jan Foret - Jan Schich, Roman Kubát, Jan Domanský, Tomáš Poulíček - David Letfus, Jakub Pospíšil, Marek Kubeš "C", Radek Fadrný - Vojtěch Hladil, Martin Richtr - Matěj Feder, Roman Ille, Roman Matijko

Branky: David Letfus 2x, Vojtěch Hladil, Marek Kubeš, Tomáš Poulíček

Na podzim podruhé jsme si zahráli 10+1. Knínice postavili vesměs mladší žáky, ale předvedli sympatický výkon. Nám hra na celé hřiště svědčí, v tomto utkání jsme byli lepší a zvítězili jsme zaslouženě. Do velké brány se poprvé postavil Honza z mladších žáků a zastoupil tak Vojtu zraněného v posledním utkání. Někteří kluci si vyzkoušeli hru na jiných postech než jsou zvyklí a je třeba říct, že se to osvědčilo. pf

 

4.10.2015

V.Opatovice - Ochoz 1:5 (0:3)

Sestava 8+1: Vojtěch Hikade - Roman Kubát, Jan Domanský, Tomáš Poulíček - David Letfus, Marek Kubeš , Vojtěch Hladil, Radek Fadrný - Jakub Pospíšil"C" -Jan Foret, Martin Richtr, Jiří Stloukal

Branka: Marek Kubeš

V první půli jednoznačně špatný výkon. Nejsme koncentrovaní, často se zapomínáme v ofsajdu. Inkasujeme po individuálních chybách. Opět se projevuje negativní vlastnost některých hráčů: tj. hledání příčin neúspěchu všude jinde než u sebe. Ve druhém poločase jsme začali aktivně a rychle jsme snížili. Pak nás ale sráží nešťastný laciný gól (stane se) a my se vracíme k neúspěšné taktice prvního poločasu.pf

 

26.9.2015

Jedovnice/Kotvrdovice - V.Opatovice  1:1 (1:0)

Sestava 8+1: Vojtěch Hikade "C" - Roman Kubát, Radek Fadrný, Tomáš Poulíček - David Letfus, Marek Kubeš , Jakub Pospíšil Vojtěch Hladil - Martin Richtr/Jan Foret/Matěj Feder

Branka: Jakub Pospíšil

Zápas proti papírově slabšímu soupeři, jsme začali dobře. S narůstajícím časem a počtem našich nevyužitých šancí, jsme ale začali zbytečně zmatkovat a byť jsme byli fotbalovější tak soupeř účelně boural naši hru. Bohužel někteří hráči hrají, jen když je u nich balon, jinak žádný pohyb nebo nabízení se. Další se již tradičně neúčelně utápěli v kličkách. Pozitivní je, že se nám podařilo srovnat a dál jsme byli aktivní ve snaze o další gól. Hráči utkání pro mě byli Martin Richtr a náš legionář z Cetkovic David Letfus, který nejen že odehrál zápas velmi dobře, navíc neustále burcoval a hecoval tým k lepšímu výkonu. pf

 

20.9.2015

V.Opatovice - Dolní Loučky 2:2 (0:1)

Sestava 8+1: Vojtěch Hikade - Roman Kubát, Jan Domanský, Tomáš Poulíček - David Letfus, Marek Kubeš "C", Vojtěch Hladil, Jan Foret/Vašek Cveček - Jakub Pospíšil

Branky: David Letfus, Roman Kubát

Dosavadní výsledky Dolních Louček neodpovídali jejich výkonu v zápase s námi. To se v poločase vysvětlilo tím, že v jejich týmu hrál minimálně jeden (prokazatelně) dorostenec (proč to jenom mají zapotřebí). Nevadí. My potřebujeme hrát proti silnějším soupeřům, to nám dá mnohem víc.

Po několika odehraných zápasech se dá říct, že jsme předvedli standardní výkon. Nechybí nám bojovnost a nasazení. Umíme kombinovat - byť v tomto zápase trochu méně než v předchozích. Svoje si velice slušně odehráli i kluci z mladších žáků. Mám ale připomínku k negativnímu komentování chyb spoluhráčů, z čehož pramení hádky. Tohoto se musíme 100% zbavit. To je vlastnost, která tomuto manšaftu strašně škodí. Proto apeluji: Než začneš spoluhráči nadávat za chybu uvědom si zda: 1. ty žádné chyby neděláš, 2. jak mu bude až ho zdrbeš a jak by bylo tobě na jeho místě (protože on v 99% případů ví, že chybu udělal), 3. není lepší ho podpořit eventuelně mu pomoci chybu napravit nebo třeba po zápase v KLIDU jeho chybu probrat a poradit mu jak se jí vyvarovat (tak se buduje parta která táhne za jeden provaz). Stejně tak mám k připomínku k tomu, když hráč vyčítá chybu sám sobě během zápasu. Uvědom si, že 1. chyby dělá každý, dokonce i trenér, je to normální, chybama se člověk učí, 2. během toho kdy se držíš za hlavu, protože jsi udělal chybu, tak hra pokračuje, ale ty v ten moment nehraješ. Na zpytování svědomí máme poločas a po zápase času fůru, nechme to na tuto dobu. pf

 

10.9.2015

Letovice - V.Opatovice 1:8 (1:2)

Sestava 8+1:  Vojtěch Hikade -  Radek Fadrný, Roman Kubát "C", Jan Domanský, Tomáš Poulíček - David Letfus, Marek Kubeš, Vojtěch Hladil - Jakub Pospíšil. střídali: Matěj Feder, Václav Cveček, Jan Schich, Martin Richtr

Branky: Vojta Hladil 2x, David Letfus 2x, Kuba Pospíšil 2x, Matěj Feder, Roman Kubát

Zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli, zřejmě z důvodu podcenění soupeře, jsme nějací ospalí, hrajeme staticky, neběháme, nenabízíme se. Po dvou našich gólech čekáme, že se soupeře vzdá a porazí se sám. Od začátku druhého poločasu nastoupilo za nás snad úplně jiné mužstvo. Téměř celý poločas hrajeme na soupeřově půli a několik gólů padlo po celkem pěkných kombinacích. Vydatnou porci času odehráli i kluci z mladších žáků. pf

 

6.9.2015

V.Opatovice - Žijeme hrou "B" 6:3 (3:2)

Sestava 10+1:  Vojtěch Hikade - Jan Schich, Radek Fadrný, Roman Kubát "C", Tomáš Poulíček - David Letfus, Marek Kubeš, Vojtěch Hladil, Jakub Pospíšil - Jan Foret, Martin Richtr. střídali: Matěj Feder, Václav Cveček 

Branky: Vojta Hladil, Marek Maňa Kubeš (p), Kuba Pospíšil, Matěj Feder 2x, David Letfus

Chycená penalta: Vooooojta Hikade 

"Tak co. Těšíte se na porážku?" - Těmito slovy se nám o motivaci postaral jeden z rodičů hráčů soupeře, jimiž nás počastoval místo pozdravu. Díky.

Zápas se hrál na celé hřiště a spousta našich kluků hrálo takové soutěžní utkání porpvé. I když z toho před zápasem měli trochu obavu už v poločase bylo na všech vidět jak si to užívají a jak je to to baví. Hrálo se ve slušném tempu a náš tým (doplněný pěti hráči z mladších žáků) nakonec měl více ze hry, což se projevilo i výsledkově. Velice příjemné bylo hodnocení Vladana Horáka (trenér soupeře), od něhož jsme po utkání obdrželi zprávu, v níž mimo jiné napsal: "Já jsem byl nadšený ze hry obou týmů. Viděl jsem "živelné" pojetí (a živelné fotbalisty chceme), všichni se zapojovali a chtěli hrát. Na straně Opatovic výborná spolupráce všech hráčů a upoutaly mě i individuální výkony." pf

30.8.2015

V.Opatovice - Boskovice "B" 0:0 (0:0)

Sestava 8+1: Vojtěch Hikade - Radek Fadrný, Roman Kubát "C", Jan Domanský, Tomáš Poulíček - David Letfus, Marek Kubeš, Vojtěch Hladil - Jakub Pospíšil. střídali: Matěj Feder, Roman Ille, Jan Schich, Jan Foret

Velice kvalitnímu soupeři jsme se postavili čelem. Ukázal sice svoji sílu, místy měl více ze hry a celou řadu šancí, ale my jsme měli v bráně jistotu ve Vojtovi, který měl vždycky po ruce nějaký ten zázračný zákrok. Hráli jsme týmově a vždy když to bylo třeba tak jsme zabojovali a předvedli i několik pěkných kombinací (byť by to chtělo občas zjednodušit a zrychlit), ale ani nám se nepodařilo vstřelit gól. Pěkný zápas tak skončil bez branek. Největší radost jsem měl v poločase utkání, když jsem kluky upozorňoval na to, aby v případě, že dostaneme gól neupouštěli od své hry. Tuto možnost absolutně odmítli se slovy: "kdepak mi nedostaneme, my jim dáme". pf

 

 

Zpět