David Kejík

Vašek Cveček

Martin Richtr

Jarek Karlík

Utkání proti Lipovci jsme střídali poctivě obě šestky a doufám, že si kluci tento zápas, poslední mistrák sezony, užili. Za zmínku stojí obdivuhodný výkon Jirky Stloukala v bráně druhé šestky, který udržel čisté konto aniž by se dotknul balonu rukou :-) . pf

Benešov/Kořenec - V.Opatovice 6:6 (3:2)

Martin Richtr 3x, Patrik Fuksa 2x, Vašek Cveček

Sestava:
Brána: Honza Foret
První pětka: Jirka Stloukal, Matěj Feder, Martin Richtr, Vašek Cveček, Filip LYsoněk
Druhá pětka: Jarek Karlík, Matěj Pospíšil, David Kejík, Honza Mlčoch, Kuba Kořenovský, Patrik Fuksa

V zápase proti Benešovu se hrálo bez rozhodčího a nám se nepodařilo najít recept na tvrdou hru soupeře, která byla často za hranou pravidel (lokty, skluzy ....). A jelikož jsme měli i trochu té smůly, zápas s tímto relativně slabším soupeřem skončil nakonec remízou. Přesto to byla dobrá zkušenost, kluky určitě v budoucnu čeká spousta zápasů, ve kterém se utkají s technicky méně vyspělými tými, jejichž hlavní taktikou je bořit. pf

V.Opatovice - Ráječko 5:6 (1:6)

Filip Lysoněk 3x, Patrik Fuksa, Martin Richtr

V.Opatovice - Rájec-Jestřebí 2:3 (1:2)

Martin Richtr, Jirka Stloukal
Sestava:
Brána: Honza Foret (15.-25. minuta s Ráječkem chytal Patrik Fuksa)
První pětka: Roman Matijko, Jirka Stloukal, Matěj Feder, Martin Richtr, Patrik Fuksa
Druhá pětka: Jarek Karlík, Matěj Pospíšil, David Kejík, Honza Mlčoch, Martin Richtr
Třetí pětka: Kuba Kořenovský, Tomáš Nečekal, Vašek Cveček, Filip Lysoněk, Matěj Feder

Proti Ráječku:
První poločas hrajeme do 15. minuty vyrovnaný zápas, jak herně tak výsledkově (1:1), pak ale kvůli krvácení z nosu musí odstoupit Honza Foret z brány a nahrazuje ho Patrik. Tahle změna nás rozhodila a nejsme schopni se plně soustředit na hru. Dostáváme během deseti minut 5 gólů a vypadá to, že je hotovo. Do druhé půle se do brány vrací Honza a začíná mohutný finiš. Hrajeme rychle, aktivně, již skoro zapomenuté dovednosti v sobě opět nalézá hlavně Vašek Cveček (zřejmě hráč dne) a střeleckého zabijáka v sobě opět probouzí Filda Lysoněk. Druhá půle 4:0 pro nás a to jsme ještě promarnili celou řadu tutovek. Sice se nám nakonec nedaří srovnat, ale tohle je přesně ten typ zápasu, kdy i přes porážku, se můžeme cítit jako vítězové.

Proti Rájci:
Opět vyrovnané utkání. Troufnu si říct, že jsme byli lepší, ale měli jsme méně štěstí v koncovce. Naše hra dopředu je podporovaná Honzou v bráně, který se vysunuje běžně až na polovinu a sbírá výhozy a výkopy Rájeckých a rozehrává je okamžitě, na naše vysunuté obránce či záložníky. Rovněž, a to především první pětce, se nám daří soupeře přehrávat kombinačně. Občas by to chtělo zjednodušit, ale krásně se na to dívalo. Kluci, za přístup a výkony v obou zápasech Vám moc děkuji. pf

V.Opatovice - Lažany 21:1 (8:1)

Roman Matijko 4x, Filip Lysoněk 3x, Vašek Cveček 3x, Martin Richtr 3x, David Kejík 2x, Jirka Stloukal 2x, Matěj Feder, Patrik Fuksa, Honza Foret, Barča Čulenová
Sestava:
Brána: Honza Mlčoch
První pětka: Jarek Karlík, Matěj Pospíšil, David Kejík, Vašek Cveček, Filip Lysoněk (samostatný výsledek 8:0)
Druhá pětka: Patrik Fuksa, Honza Foret, Barča Čulenová, Saša Matijko, Kuba Kořenovský (3:0)
Třetí pětka: Roman Matijko, Jirka Stloukal, Matěj Feder, Martin Richtr, Honza Foret (10:1)

Lažany k nám přivezly přesně šest hráčů (po jednom z ročníků: 04, 05, 06, 07, 08 a 09) a tak neměly na střídání. Proti našim třem pětkám, sice předvely bojovný výkon, ale tento zápas byl výsledkově jednostranou zápežitostí. Patří jim náš dík za to, že i přesto, že se sotva sešly, k nám přijely (na rozdíl od Lipůvky) a odehrály s námi zápas.
V naší bráně poprvé nastoupil Honza Mlčoch, s nímž se počítá, že by byl jeden z brankářů starší přípravky příští sezonu. Vedl si velice dobře. Byť moc práce neměl, v několika situacích zasáhl intuitivně "gólmansky". Všechny pětky se pravidelně střídaly a tak si všichni, kromě Honzy Foreta, který hrál ve druhé a třetí pětce a tím pádem toho odehrál víc, záhráli stejnou porci času. pf

V.Opatovice - Lipůvka (soupeř se nedostavil)

V. Opatovice green - V. Opatovice red 3:3 (2:2); penalty 0:2
Filip Lysoněk 3x, Honza Mlčoch, Martin Richtr -  Vašek Cveček 2x, Honza Foret
Sestavy:
Red: Honza Foret (b), Jirka Stloukal, Matěj Feder, Vašek Cveček, Barča Čulenová, Kuba Neimeister, Kuba Kořenovský, Saša Matijko, trenér: Ondra Kořenovský
Green: Patrik Fuksa (b), Roman Matijko, Martin Richtr, Filip Lysoněk, Matěj Pospíšil, Jarek Karlík, David Kejík, Honza Mlčoch, trenér: Petr Foret
Rozhodčí: Kořenovský Robert (díky)

Jelikož Lipůvka nepřijela, využili jsme pěkného počasí a nachystaného hřiště, a dali jsme si přátelák, který se od mistrovského utkání lišil pouze tím, že za něj nebyly žádné body. Kluci (i holka) pojali tento zápas velice prestižně; bojovali nadoraz a nedali "soupeři" ani metr prostoru zadarmo. Vyrovnaný zápas skončil zaslouženě remízou, přičemž v penaltách byli úspěšnější čevení. pf

Drnovice - V.Opatovice 2:8 (0:5)

Patrik Fuksa 3x, Martin Richtr 3x, Jirka Stloukal, Matěj Feder

Lysice - V.Opatovice 5:20 (1:10)

Matěj Feder 5x, Martin Richtr 5x, Honza Foret 3x, Vašek Cveček 2x, Jarek Karlík 2x, Jirka Stloukal, Roman Matijko, Honza Mlčoch
Sestava:
Brána: Honza Foret (Drnovice), Patrik Fuksa (Lysice)
První pětka: Roman Matijko, Jirka Stloukal, Matěj Feder, Martin Richtr, Patrik Fuksa (Drnovice), Honza Foret (Lysice)
Druhá pětka: Jarek Karlík, Matěj Pospíšil, David Kejík, Honza Mlčoch, Vašek Cveček, Justýna Foretová

V Drnovicích jsme odehráli zápasy s tabulkově slabšími soupeři. Proti Lysicím jsme opět zkusili zápas bez rozhodčího, což, stejně jako se Svitávkou, proběhlo úplně bez problémů. Zahráli jsme si fotbal, viděli jsme pár nových kliček a největší pozitivum vidím v chuti hrát s míčem a nezbavovat se ho zbrkle. Velkou radost mám i z dotazů typu "půjdeme ještě hrát" po každém střídání. (pf)

Letovice - V.Opatovice 5:3 (2:0)

Honza Foret 2x, Vaček Cveček

Svitávka - V. Opatovice 5:13 (3:6)

Martin Richtr 4x, Roman Matijko

Sestava:
Brána: Patrik Fuksa
První pětka: Roman Matijko, Jirka Stloukal, Vašek Cveček, Martin Richtr, Foret Honza
Druhá pětka: Jarek Karlík, Matěj Pospíšil, David Kejík, Honza Mlčoch, Kuba Kořenovský, Filip Lysoněk

Prudké slunce a nepřítomnost Fedi nám nesvědčila. Hrajem přemotivovaně a z toho plyne, zbrklost a zmatky. Máme teď období kdy se nám moc nedaří, ale nepochybuji, že se naše hra zase zlepší. Kluci už nejednou ukázali, že umí hrát lépe.
Vyzkoušeli jsme si hru bez rozhodčího. Zatímco se Svitávkou úplně bez problémů, kluci si sami řídili auty a příznavali vlastní fauli, či jiné prohřešky (prostě je třeba kluky nechat a nekecat jim do toho), z Letovicemi to šlo jenom první poločas, v průběhu druhého, bohužel zásahy (a dokonce i urážky) letovických trenérů a rodičů, z toho udělali pěknou bramboračku. Škoda. V daších zápasech, bych ale chtěl, hru bez rozhodčího ještě zkusit. pf

V. Opatovice - Knínice 3:13 (0:10)

Jirka Stloukal 2x, Roman Matijko

Sestava:
První pětka: Roman Matijko, Vašek Cveček, Matěj Feder, Martin Richtr, Jirka Stloukal, Honza Foret
Druhá pětka: Jarek Karlík, Matěj Pospíšil, David Kejík, Honza Mlčoch, Tomáš Nečekal, Filp Lysoněk

Ze zápasu s Knínicemi mám smíšené pocity. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půlce, byť nehrajeme úplně špatně, nám chybí důraz jak v obraně tak v útoku, z čehož pramení využívání šancí soupeře a nevyužívání šancí našich.
Ve druhé půli jsme toto zlepšili a tak za tento poločas, který skončil nerozhodně 3:3 je třeba kluky pochválit. pf

Adamov/Rudice - V.Opatovice 15:2 (5:0)

Filip Lysoněk 2x

Jedovnice - V.Opatovice 5:12 (3:8)

Martin Richtr 3x, Filip Lysoněk 3x, Jirka Stloukal 3x, Vašek Cveček 2x, Matěj Pospíšil

Zápasy proti Adamovu/Rudicím a Jedovnicím jsme odehráli v této sestavě:
První pětka: Roman Matijko, Vašek Cveček, Matěj Feder, Martin Richtr
Druhá pětka: Honza Foret, Jarek Karlík, Matěj Pospíšil, David Kejík, Honza Mlčoch, Tomáš Nečekal
V obou střídavě: Filip Lysoněk, Jirka Stloukal

Proti Adamovu/Rudicím:
Nastoupil proti nám kvalitní a kompaktní tým, na jehož hru jsme nebyli schopni reagovat, s vyjímkou posledních cca 10 minut, kdy jsme dvakrát skórovali. Škoda, hrát takto celý zápas, mohlo to vypadat jinak.
Proti Jedovnicím:
Navazujeme na závěr zápasu s Adamovem/Rudicemi. První pětka soupeře jasně přehrávala, druhá spíše bránila. Nerozhodilo nás ani časté brečení soupeře. Toto už máme naštěstí za sebou. Zrovna tak po odpískání faulu proti nám následovala omluva "hříšníka" a okamžité formování obrany. Dobrý bojovný výkon. pf

Olešnice - V.Opatovice 2:23 (0:14)

Filip Lysoněk 6x, Martin Richtr 5x, Václav Cveček 4x, Matěj Feder 2x, Jarek Karlík, David Kejík, Roman Matijko, Honza Mlčoch, Kuba Kořenovský, Tomáš Nečekal

Kunštát - V.Opatovice 3:10 (1:6)

Roman Matijko 2x, Filip Lysoněk

Zápasy proti Olešnici a Kunštátu jsme odehráli v této sestavě:
První pětka: Roman Matijko, Vašek Cveček, Matěj Feder, Martin Richtr, Filip Lysoněk
Ve druhé se střídali: Jarek Karlík, Matěj Pospíšil, David Kejík, Honza Mlčoch, Kuba Kořenovský, Tomáš Nečekal, Justýna Foretová

Proti Olešnici:
Naše první pětka odehrála v tomto zápase cca 15-20 minut a vyzkoušela si kombinační hru proti které soupeř nenacházel obranu. Většinu zápasu (cca 30-35 minut) odehráli zbývající kluci a holka, kteří se sřídali ve druhé pětce. I oni si zahráli a po většinu zápasu soupeře přehrávali, byť tady to nebylo až tak fotbalovou dovedností jako spíš bojovností.
Proti Kunštátu:
Kvalitativně úplně jiný soupeř než Olešnice. Většinu zápasu (v každém poločase 20 minut) hraje první pětka. Začínáme výborně, držíme balon, nahráváme do kombinace se zapojují všichni včetně brankáře a daří se nám vstřelit první gól. Soupeř v cca 15. minutě vyrovnává a my bohužel začínáme kupit chyby, které soupeř nemilosrdně trestá. Poločas prohráváme, možná až krutě, 1:6. Ve druhé půlce opět začínáme hrát s větší jistotou (už se asi nebojíme o výsledek) a hrajeme víceméně vyrovnaný zápas. Druhá pětka odehrála v každém poločase posledních asi pět minut. Její nástup vždy soupeře trochu zmátl, a chvíli jakoby nevěděl co na ni hrát, ale nakonec ji nasázel čtyři góly. S výkonem v tomto zápase můžeme být spokojení.
Na závěr ještě jedna poznámka: Nemůžeme být po každé chybě, po které dostaneme gól, skleslí. Góly padají většinou po chybách a ty dělá každý. Nevyčítejme si chyby, ani sami sobě, tím spíš, když plynou ze snahy hrát. V přípravkové kategorii se to stále učíme. Na výsledky se začneme "zaměřovat" možná nejdříve v dorostu. A jak jsem řekl po zápase: " V dorostu jim dáme na .... frak" pf

V. Opatovice - Blansko "A" 4:10 (0:7)

Matěj Feder 2x, Martin Richtr 2x

V. Opatovice - Blansko "B" 9:8 (5:2)

Martin Richtr 6x, Vašek Cveček 2x, Matěj Feder

Zápasy proti blanenským týmům jsme odehráli v této sestavě:
První pětka: Roman Matijko, Jirka Stloukal, Vašek Cveček, Matěj Feder, Martin Richtr

Proti áčku:
Strašidelný začátek, nehrajeme, jsme pomalí, nedůrazní, nejsme schopni si nahrát, ani brankář jakoby neměl svůj den. První poločas  zaslouženě 0:7 v náš neprospěch. Druhá půlka je opakem první, jezdíme, nahráváme, gólman čape a výborně rozehrává, i druhá pětka, byť gól nevstřelila obdržela už jenom dva; tahle půlka, taky zaslouženě, 4:3 pro nás. Takto si představuji, že budeme hrát.
Proti béčku:
Jestli kvůli uspokojení z druhého poločasu s áčkem nebo proč, opět začínáme jaksi ospale, ale soupeř nevyužívá naše chyby a Honza v bráně likviduje vybíháním celou řadu brejků (pan Matijko to komentuje slovy: "druhý Neuer"), postupně přebíráme iniciativu a skórujeme díky důrazu po chybách soupeře. Poločas 5:2 pro nás. Nástup do druhé půle je noční můrou; opět laxní přístup, zbytečně taháme balon, a zahušťujeme prostor sami sobě... soupeř rychle stahuje a cca 10 minut před koncem už prohráváme 6:7. Pak jak na houpačce opět začínáme hrát fotbal a zápas opět otáčíme; nutno říc, že po pěkných akcích. Druhá pětka už v závěru dostane jen jeden gól.
První pětka: v obou zápasech šílené výkyvy, od: "skoroťukec", nedáme soupeři míč, po: nic nám nejde, nejsme schopni si přihrát a zpracovat přihrávku, nenabízíme se. Na tom musíme zapracovat.
Druhá pětka: spíše bojuje a sbírá zkušenosti, ale i tady jsou už vidět nějaké náznaky kombinace. pf

V. Opatovice - Boskovice "A" 1:16 (1:10)

Zápas s nejlepším týmem této sezóny jsme i přes vysokou porážku odehráli důstojně. Soupeř měl většinu zápasu více ze hry a největší rozdíl byl v koncovce, kdy my jsme nedokázali využít více ze svých příležitostí a soupeři se naopak svým důrazem podařilo vyloženě dotlačit několik gólů. pf

V. Opatovice - Boskovice "B" 6:6 (4:4)

Martin Richtr 4x, Jiří Stloukal, Jakub Kořenovský

Do prvního zápasu jarní části v bráně nastoupil Patrik Fuksa a před ním se střídaly dvě "pětky". Mazáci (Roman Matijko, Jirka Stloukal, Vašek Cveček, Martin Richtr a Matěj Feder) velice dobře začali a díky kombinační hře rychle vstřelili tři góly (během cca prvních pěti minut). V dalším průběhu zápasu ale postupně od kombinace upouštěli a hráli více na sebe, což se projevilo menším množstvím střeleckých příležitostí, do kterých když už se dostali, tak velice často pouze trefovali brankáře soupeře; v dalším průběhu už skórovali jenom dvakrát. U této party je třeba se zaměřit, na udržení herní výkonosti po celou dobu zápasu. Už by mělo být samozřejmostí takové věci jako je např. obsazování volných hráčů. Přesto tato pětka svůj minizápas vyhrála 5:0. Ve druhé pětce se střídali mladší nebo méně zkušení hráči (Filip Lysoněk, Matěj Pospíšil, David Kejík, Tomáš Nečekal, Jarek Karlík a Kuba Kořenovský). Od této party se očekávalo především soustředění se na hru, bojovnost a sbírání zkušeností. Kluci toto zvládli a v průběhu zápasu jejich výkon rostl.
Kluky z obou pětek je třeba pochválit za přístup a mazáky zvlášť za to, že svým mladším spoluhráčům nevyčítali obdržené branky a chápali, že i oni nějak začínali. pf

Halový turnaj v Letovicích

Poslední přípravný halový turnaj, před jarní částí sezóny jsme odehráli v neděli 15. 3. v Letovicích.

V zápasech ve skupině se utkáváme nejdříve s Březovou a s Kunštátem. Oba tyto zápasy jsou velice podobné. V obou brzy prohráváme 1:0, ale pak se nám daří hru vyrovnat a držíme se soupeři krok. Máme trochu problémy hrát déle na polovině soupeře, ale to se postupně zlepšuje. v posledních dvou až třech minutách inkasujeme ještě dvakrát a tak oba tyto zápasy prohráváme shodně 0:3.

V dalším utkání hrajeme s „áčkem“ domácích Letovic. Nezačínáme špatně a snažíme se kombinovat, ale po několika chybách od toho upouštíme a přizpůsobujeme se hře soupeře. Máme problém především v obraně a soupeři nabízíme několik brejkových situací, z nichž se mu jednu podaří využít a my tak prohráváme 0:1.

Poslední zápas ve skupině hrajeme s Lipovcem a náš výkon je výrazně lepší. Nemáme problém udržet se déle na soupeřově polovině a dokážeme dostat soupeře pod tlak. Náš vítězný gól, na tomto turnaji náš vůbec první, dává benjamínek Kuba Kořenovský a my tak slavíme první výhru 1:0, ale také dobře odehraný zápas.

Náš poslední zápas na turnaji, hrajeme s „céčkem“ Letovic a příliš je nepouštíme na naši polovinu hřiště. Po gólech Matěje Federa, Romana Matijka, Filipa Lysoněk a Matěje Pospíšila, který skóroval asi tři sekundy před koncem, vítězíme 4:0.

Hlavním cílem na tomto turnaji bylo, aby si zahráli i kluci, kteří se na předchozích turnajích příliš nezapojili a tak výraznou porci času odehráli Jarek Karlík, Matěj Pospíšil a náš nejmladší, Kuba Kořenovský, kterého v útoku „zaškoloval“ již mazák Filip Lysoněk a tak více než výsledek jsou pro nás důležité nové zkušenosti, které všichni získali. V bráně po delší době nastoupil opět Honza Foret, který svůj solidní výkon doplnil dobrou rozehrávkou a hrou nohou (gólmana málokdy uvidíte dělat „zidanovku“ před dotírajícím protihráčem). Jisté a stabilní pilíře našeho týmu Roman Matijko (na tomto turnaji kapitán) a Vašek Cveček opět předvedli svoji bojovnost a houževnatost a Martin Richtr svoji rychlost a technickou dovednost. Matěj Feder na tomto turnaji nastoupil na, pro něho, nezvyklém postu ve středu hřiště, a jeho úkolem bylo hrát jakéhosi středního obránce, záložníka i útočníka v jednom. Toto Matěj splnil na 1. Hráč, který byl dříve považován za typického obránce, se předvedl jako tvůrce hry a společně s Martinem Richtrem předvedli několik pěkných kombinací.

Halové turnaje jsou sice dobrá věc, ale my se všichni už těšíme na jaro a na to jak si zahrajeme na venkovním travnatém hřišti. pf

Halový turnaj v Trnávce - pořadatel Sokol Městečko Trnávka

V neděli 22.2. jsme se zúčastnili dalšího turnaje v Trnávce kde se představilo celkem osm týmů.
V prvním zápase se opět utkáváme s Konicí a navazujeme na náš poslední výkon proti tomuto soupeři hrajeme aktivně a dobře kombinujeme. Opět je to velice kvalitní a vyrovnané utkání. Na gól soupeře odpovídá vyrovnáním Matěj Feder. Remíza 1:1 a hlavně naše hra byla dobrým úvodem do tohoto turnaje.
V dalším zápase s Letovicemi hrajeme příliš "profesorsky" a čekáme, že se soupeř snad porazí sám. Přizpůsobujeme se jeho hře (děláme chumle) nejsme schopni zrychlit rozehrávku a roztáhnout hru do stran. Po gólu Honzi Foreta vítězíme 1:0, ale soupeře jsme rozhodně nepřehráli.
Náš třetí soupeř z Radiměře (celkový vítěz turnaje) ve svých předchozích zápasech nezaváhal a své soupeře s přehledem porážel. V zápase s námi celkem rychle vedl 0:1, ale od té doby se hra srovnala a mi mu byli vyrovnaným soupeřem. Hrajeme rychlý fotbal, v němž máme spoustu dobrých přihrávek, narážeček a individuálních akcí. Srovnat se nám sice nepovedlo, ale i přes porážku 0:1 to byl na tomto turnaji asi náš nejlepší výkon.
V tradičním derby s Knínicemi se nám nedaří navázat na předchozí výkon a hrajeme spíše takové silové, ubojované utkání. Prohráváme a na 1:1 vyrovnává Filip Lysoněk. Už to vypadá, že utkání i tímto výsledkem skončí, když šest sekund před konce dostáváme na 1:2. Netřeba z tohoto gólu dělat vědu, je třeba řešit, proč jsme upustili od hry, kterou jsme hráli s předchozím soupeřem.
Se Svitávkou, která má v týmu mladší kluky než mi, pokračujeme v sestupném trendu a úplně se přizpůsobujeme její hře. Vedeme sice po gólu Martina Richtra 1:0, ale naše hra je upachtěná, snažíme se to tlačit středem, místo toho abychom roztáhli hru do stran. Soupeř zaslouženě vyrovnává a utkání tak končí 1:1.
Dalším soupeřem nám je silný tým Moravské Třebové. Opět jsme se rozvzpomněli na výkon s Radiměří, či Konicí a hrajeme velice aktivně. Hra je rychlá, plná přihrávek a kombinace. Po gólech Honzi Foreta a Martina Richtra vedeme, soupeř v samotném závěru snižuje na konečných 2:1 v náš prospěch.
Poslední utkání v základní části proti nám stojí domácí Městečko Trnávka (nakonec poslední). Ve hře se střídají všichni kluci a více prostoru dostávají ti, kteří hráli předchozích zápasech méně. Vyhráváme 2:0 (góly Martin Richtr a Jirka Stloukal).
Naše úplně poslední utkání o páté místo sehráváme se Svitavkou a toto utkání je kopií našeho souboje s tímto soupeřem v základní části (není třeba opakovat stejná slova). Utkání končí 1:1 (Filip Lysoněk) a my vítězíme až po penaltovém rozstřelu a obsazujeme tak celkově páté místo.
Zdálo by se, že vzhledem k tomu, že jsme skončili na lepším místě než, na posledním turnaji v Trnávce můžeme být spokojenější. Není tomu ale tak. Tento turnaj byl celkově méně kvalitně obsazen, z toho pramení naše lepší umístění, ale hlavně naše hra byla ve většině zápasů horší, než minule. Trochu paradoxně máme problém hrát se slabšími soupeři, kterým se herně přizpůsobujeme. Pozitivní ale je, že proti těm kvalitnějším se dokážeme nabudit, a hrát vyrovnané partie. pf

Halový turnaj v Trnávce - pořadatel Slovan M. Třebová

V sobotu 14.2. jsme odehráli turnaj za účasti osmi týmů.
V prvním zápase proti Konici hrajeme aktivně, účelně napadáme rozehrávku soupeře a dobře kombinujeme. Hrajeme velice kvalitní a vyrovnané utkání. Minutu před koncem si dáváme smolně vlastní gól a za dalších několik sekund dostaneme ještě jeden. Prohra 0:2 nás nemusí mrzet, předvedený výkon byl velice dobrý.
Zápas s Boskovicemi-bílí je opakem toho prvního, kluci přepnuli do spacího módu a fotbal tomu také odpovídal. Nedaří se nám téměř nic a chybí nám i jindy tak užitečná bojovnost. Prohráváme 0:4.
Proti Poličce (celkový vítěz) se kluci opět probudili a hrají podobně jako proti Konici - podržení balónu, rozehra, kombinace, aktivní obrana (radost pohledět). Slabší máme ale koncovku. Na první gól soupeře dokážeme odpovědět gólem Filipa Lysoňka, v závěru však ještě dvakrát inkasujeme. Prohráváme 1:3, ale po vyrovnaném boji.
V dalším zápase s Čechovicemi jsou kluci opět v "stan by" režimu a ne a ne se zapnout. Porážka 0:4 je ještě milosrdná.
Zápas s Boskovicemi-modří je trochu jiný než všechny ostatní. Moc se nám nedaří rozehrávka a kombinace, ale nahrazujeme to bojovností. Prohra 2:6 je sice vysoká, ale nebyl to z naší strany úplně špatný zápas. Naše góly vstřelili Martin Richtr a Filip Lysoněk, přičemž ten druhý padl díky nádherné souhře obou dvou.
V předposledním utkání nás potkal pořadatelský tým M. Třebová-bílí. Opět hrajeme velice dobrý zápas, tj. přesně přihráváme, dobré zpracování, umíme si narazit, nebojíme se obcházet jeden na jednoho, to vše doplněno bojovností a zarputilosti. I přes několik velice dobrých šancí, se nám nedaří překonat brankáře soupeře. Tomu se to ovšem jednou povede a my tak prohráváme 0:1, ale hlavu máme vztyčenou.
Poslední zápas se utkáváme s M. Třebovou-modří. Kluci jsou rozjetí s předchozího utkání a nedávají soupeři šanci. Po našich gólech: 3x Martin Richtr, 2x Matěj Feder a po jednom Jirka Stloukal a Filip Lysoněk vítězíme 7:0. Patrik Fuksa, který odchytal celý turnaj a jeho výkon byl asi nejpříjemnějším překvapením, má první nulu.
Celkově jsme obsadili sedmé místo, což je stejné jako na posledním turnaji v Jaroměřicích, ale předvedená hra byla, až na dva zápasy, mnohem lepší. Je nutno říct, že velice dobře hráli i ti, jimž se nepodařilo vstřelit gól, tj: v obraně velice jistý Roman Matijko, vpředu již tradičně největší bojovník Vašek Cveček a i Matěj Pospíšil makal na hranici svých možností. Samozřejmě, musíme na sobě pracovat dál. Bez toho to nepůjde. pf

Halový turnaj v Jaroměřicích

V sobotu  3.1.2015 jsme se zúčastnili halového turnaje, na kterém se představilo osm týmů. V bojích ve skupině jsme po třech porážkách (Knínice 2:1p, Březová nad Svitavou 5:0 a Konice 2:1 - oba góly ve skupině vstřelil Martin Richtr) obsadili poslední, čtvrté místo. V zápase o celkové 7. - 8. místo jsme jsme porazili Horní Štěpánov 9:0 (3x Jirka Stloukal - hattrick během jedné minuty, 2x Martin Richtr, Roman Matijko, Patrik Fuksa, Matěj Feder, Filip Lysoněk) a tak nám patří celkově sedmé místo. V zápasech ve skupině jsme nebyli schopni se "chytit" a podařilo se nám to paradoxně až v zápase s nakonec celkovým vítězem z Konic, i když ani v něm jsme neuspěli (v tomto zápase je nutno vyzdvihnout zejména výkon Vaška Cvečka). Nezbývá nic jiného, než si stoupnout nohama na zem, hlavu vzhůru a jedeme dál. pf

V. Opatovice - Lipovec 9:2 (5:0)