Mladší žáci 2016-17

06.09.2017 10:31

Žijeme hrou "B"

Tréninky:  Každé úterý a čtvrtek od 17:00 h na hřišti

Trenér:  Lukáš Vybral; 792 309 542; vybral@centrum.cz

 
V letošní sezóně hrají Opatovičtí mladší žáci okresní přebor pod hlavičkou Žijeme hrou "B". Umožňuje nám to nominovat vždy tři až čtyři hráče do týmu Žijeme hrou "A", který kraje 1. třídu Jihomoravkého kraje.
 

26.3. Turnaj Brno Horní Heršpice (Lokomotiva)

 

25. 2.

Na „našem“ turnaji, kterého se zúčastnilo 6 mančaftů (Kuřim, Knínice, Žijeme hrou, Jevíčko a dva týmy našich bojovníků), jsme byli v kompletním složení a na naší hře to bylo znát. Hra byla velice živelná, plná chuti a variabilních útočných kombinací. V obranné fázi jsme se snažili být koncentrovaní. Jednu trhlinku naše obrana dostala v zápase s Kuřimí… Už se k tomu nechci vracet.

Ze hry jsem měl velkou  radost. Takhle zajímavě se chceme prezentovat. Od těchto výkonů se musíme odrazit a posouvat své schopnosti dále směrem ke Gambrinus lize nebo jak se ta nejvyšší mužská soutěž jmenuje.

CHVÁLÍM VŠECHNY! S pokorou musíme pracovat dál! LV

 

4. 2. se mladší žáci zúčastnili turnaje Žijeme hrou v Kunštátě. Z důvodu nemocí, lyží a brankářského kempu, jsme jeli na turnaj v nekompletním složení (foto). Turnaj nám ukázal, na čem musí všichni zúčastnění zapracovat. Matěj Feder byl vyhodnocen nejlepším hráčem v našem družstvu. LV

 

V sobotu 7. 1. jsme zavítali na turnaj do TCM (Tréninkové Centrum Mládeže) Zbrojovky Brno v Brněnských Ivanovicích. Turnaj byl pod záštitou Žijeme hrou.

Hráli jsme odpolední skupinu, ve které jsme se utkali s FC Boskovice (kr. přebor), FŠ Třebíč, Sparta Brno bílí a červení, Líšeň U12 a Líšeň U11 (všichni účastníci sportovních center mládeže).

Výsledky pro nás opět nejsou důležité, ale konfrontace s těmito mančafty byla obrovskou zkušeností. Naši hráči si vyzkoušeli, jaké to je, hrát proti soupeřům, kteří jsou na špici svých kategorií. Největší rozdíl byl v individuální a mentální připravenosti. 

 

V pondělí 26. 12. se mladší žáci zúčastnili turnaje v Jevíčku. Kluci i holky věděli dlouho dopředu, že se tohoto turnaje zúčastníme. Přesto jejich přístup v době svátků byl odstrašující! Někteří zaspali, někdo dokonce zapomněl, někdo upřednostnil návštěvu u příbuzných……. a tak se sestava pro tuto akci dávala těžko dohromady!!!

Nakonec hodnocení turnaje považuji za velice pozitivní! Měli jsme tam vcelku mladou sestavu (2hráče roč. 2006, 3 roč. 2005 a 2 roč. 2004). Výsledky nejsou důležité. Kluci hráli na hranici svých možností. Velké i menší nedostatky se zase objevily. Pro tyto akce ale máme jasné úkoly a jeden jsme splnili. FILIP LYSONĚK byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje!

Obsazení turnaje:

M. Třebová „A“ a „B“, Jevíčko, M. Trnávka, Knínice, Vel. Opatovice. LV

 

11.12.2016

Hodnocení druhé poloviny podzimu

ŽH „B“ - Benešov/Kořenec             9:0

Branky: Lysoněk Filip 5, Feder Matěj 3, Fuksa Patrik

ŽH „B“ - Knínice                             3:1

Branky: Richtr Martin 2, Lysoněk Filip

Jevíčko – ŽH „B“                             0:8

Branky: Lysoněk Filip 4, Feder Matěj, Cveček Václav, Pospíšil Matěj, Foret Jan

Blansko „B“ - ŽH „B“                     2:2

Branky: Feder Matěj, Fuksa Patrik

ŽH „B“ - Olešnice                            21:0

Branky: Lysoněk Filip 9, Fuksa Patrik 4, Feder Matěj 3, Mlčoch Jan 3, Vybralová Marie, Karlík Jaroslav   

Jedovnice – ŽH „B“                         5:2      

Branky: Lysoněk Filip, Matijko Roman

ŽH „B“ - Lipovec                             1:0      

Branka: Feder Matěj

 „Čeká nás dlouhá cesta na fotbalové výsluní. Fotbal je o návycích, umu, pracovitosti, tlaku (který na nás vytváří soupeř, ať v tréninku nebo zápase). Musíme se pořád konfrontovat se soupeři, kteří nás nenechají hrát. V tréninku totiž na sebe nejsme schopni ten tlak vytvořit! Chceme hrát fotbal ve větším pohybu.

V podzimní části sezony jsme odehráli spoustu dobrých utkání. Máme zde mnoho šikovných hráčů a hráček. Nejhorší zápas jsme odehráli v Jedovnicích, kde jsme v prvním poločase nebyli aktivní a celý ho prospali. Nejlepší utkání jsme odehráli v Blansku. Nejlepší soupeř, kterého jsme v soutěži potkali. Takových zápasů chceme hrát víc.

Zúčastnili jsme se halového turnaje Žijeme hrou v Letovicích, kde to pro nás byla dobrá prověrka a zkušenost.

Chce to velkou trpělivost nás trenérů a hráčů. Kluci a holky se vydali dobrou cestou. Z mého pohledu to ještě není ono, ale chuť se těmto hráčům a hráčkám nedá upřít. Výjimky zde taky jsou!

Filip Lysoněk patří k nejlepším střelcům soutěže. Máme nejlepší obranu v soutěži (10 obdržených branek). Nechceme oslňovat výsledky, ale zajímavými výkony (jednotlivec+kolektiv)!“ LV

 

28.9.2016

Hodnocení měsíčního cyklu mladších žáků Žijeme Hrou „B“ (Velké Opatovice)

Zápasy a výsledky:

ŽH „B“ - ŽH „A“                 bez výsledku

Ráječko – ŽH „B“                0:3       (0:1)

Branky: Lysoněk Filip 2, Matijko Roman

Drnovice – ŽH „B“              2:0       (0:0)

Letovice – ŽH „B“                0:2       (0:2)

Branky: Richtr Martin 2

„Hodnocení bude velmi krátké. Jsme na dlouhé cestě, jak se stát výborným nebo dobrým fotbalistou a kolektivem. Kluci v sobě mají velký potenciál. Naše hra je o návycích a dovednostech jednotlivce, kolektivu a přenášení si těchto návyků do utkání. Snažíme zvýšit pracovní úsilí v tréninku. Někteří mají velké mezery v přístupu. Vše se budeme snažit odstranit.“ LV

 

 

Zpět