Roman Ille, Jarek Karlík, Kuba Neimeistr, Vašek Cveček, Matěj Feder, Honza Foret, Honza Ženatý, Jirka Stloukal, Martin Richtr, Honza Schich, Roman Matijko

Trenér: Petr Foret; 604 638 000; foret01@seznam.cz

14.6.2016

Velké Opatovice - Adamov/Řícmanice  3:3 (1:2)

Sestava:  Jan Foret - Roman Ille, Roman Matijko, Jan Ženatý - Jan Schich "C", Matěj Feder, Jakub Neimestr - Václav Cveček

Branky:  Roman Matijko, Jan Ženatý, Roman Ille - dnes skórovali všichni tři obránci

Na poslední mistrovský zápas sezóny se sešlo osm hráčů. Kluci utkání po fyzické stránce zvládli a přesto, že jsme neměli hráče na střídání, ke konci měli více sil než soupeř. Na podzim jsme v Adamově dostali 10:0, ale dnes jsme, alespoň dle mého názoru, odehráli velice dobrý zápas a byli jsme fotbalovější než soupeř. Výborně jsme hráli především v obranné fázi, kdy jsme krizové situace řešili fotbalově, ať už přidržením balónu nebo nahrávkou přes gólmana. Naopak soupeř tyto situace řešil odkopem do autu, či rohu. Všichni hráči, kteří v tomto utkání hráli, podali dobrý výkon. Sezónu jsme zakončili velice dobře. pf

4.6.2016

Velké Opatovice - Blansko "B"  0:7 (0:4)

Sestava:  Jan Foret - Roman Ille, Roman Matijko, Jan Schich, Patrik Fuksa, Václav Cveček, Jakub Neimestr, Jan Ženatý, Filip Lysoněk "C"

Do prvního gólu jsme hráli vyrovnané utkání, po té co inkasujeme ztratíme koncentraci a necháme si to tam nasázet.

To, že hráč dá před mistrovským zápasem přednost výletu bylo pro mě obzvlášť v tomto konkrétním případě velké zklamání. Nebyl to letos první případ (viz závody hasičů, pochod do Javoříčka nebo závody autíček na ovládání aj.). Před novou sezónou budu chtít od všech hráčů i rodičů slyšet, zda se chtějí věnovat fotbalu na plno (tj. když jsem zdraví jsem vždy na tréninku či zápase) nebo chtějí aby to bylo něco jako kroužek. Já osobně kroužek vézt nehodlám a budu se věnovat jen těm, kteří opravdu chtějí na sobě pracovat a zlepšovat se. Petr Foret

31.5.2016

Velké Opatovice - Jedovnice  4:2 (2:1)

Sestava:  Jan Foret - Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder "C", Jan Schich, Patrik Fuksa, Václav Cveček, Jakub Neimestr, Jan Ženatý, Matěj Pospíšil, Filip Lysoněk

Branky:  Jan Schich 3x, Jan Ženatý

Vyrovnaný zápas. Hráli jsme aktivněji než v minulém utkání, ale máme problém s důrazem. Nejdříve necháme soupeře převzít míč a teprve pak ho bráníme. Chybí nám rychlejší přístup k hráčům, v obranné fázi a absolutně nás nezajímají balóny vyražené naším brankářem a necháváme soupeře dorážet (třikrát dorážená a natřikrát chycená penalta).

K vidění byla ale i řada pěkných akcí (předevčím v útočné fázi) ať už individuálních průniků, průnikových přihrávek, narážeček, kombinací či "kličkované" ve vápně soupeře. Vezměme si to pozitivní do dalších zápasů a chtějme více pracovat na tom, co se nám nedaří. pf

26.5.2016

Benešov/Kořenec - Velké Opatovice  3:2 (1:0)

Sestava:  Jan Foret "C" - Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Jan Schich, Patrik Fuksa, Václav Cveček, Jakub Neimestr, Jan Ženatý, Matěj Pospíšil, Filip Lysoněk

Branky:  Matěj Feder, Filip Lysoněk

První půlku v podstatě nehrajeme, neběháme a když už jo tak pomalu (kromě fedi, ten na place nechává v posledních cca 5-ti zápasech vše). V druhé půli určité zlepšení, ale celkově se nám tento zápas nepovedl. pf

21.5.2016

Velké Opatovice - Ráječko  1:8 (1:4)

Branka:  Václav Cveček

V posledním zápase zraněný, tvůrce hry Martin Richtr, přišel se sádrou (dlahou) na ruce svoje spoluhráče "pouze" povzbudit a tak jsme museli trochu překopat sestavu. Soupeř byl určitě lepší než my, ale hra byla daleko vyrovnanější, než ukazuje výsledek a hlavní rozdíl byl ve dvou, třech velice dobře technicky i silově vybavených rozdílových hráčích a v našem poklesu koncentrace, kdy jsme si vybrali v každém poločase cca čtyřminutovou slabší chvilku, během nichž jsme dostali celkem šet gólů (tři mezi 24.- 28. a tři mezi 40.- 43. minutou). Jinak jsme odehráli zápas dobře. pf

19.5.2016

Boskovice "B" - Velké Opatovice  5:5 (2:2)

Sestava:  Jan Foret - Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Jan Schich, Jan Ženatý, Václav Cveček, Martin Richtr "C", Jakub Neimestr, Matěj Pospíšil

Branky:  Jan Ženatý, Jan Schich, Roman Matijko, Roman Ille, Martin Richtr

Fyzicky náročný zápas, který se hrál nahoru dolů. Soupeř měl několik výborných individualit. Stav se přeléval z jedné strany na druhou, podle momentální převahy jednoho, či druhého týmu. Deset minut před koncem vedme 3:5, ale z důvodu zranění musel odstoupit Martin Richtr a soupeř ještě zvládnul srovnat. Z naší strany to byl dobrý zápas. pf

14.5.2016

Žijeme hrou - Velké Opatovice  9:2 (7:0)

Sestava:  Jan Foret - Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder "C", Jan Schich, Patrik Fuksa, Václav Cveček, Martin Richtr, Jakub Neimestr, Matěj Pospíšil

Branky:  Jakub Neimeistr, Jan Schich

V první půli byl největší rozdíl v individuální technické vyspělosti hráčů soupeře. Většinu gólů inkasujeme po velice pěkných individuálních průnicích. Přestože jsme po poločase prohrávali 7:0, nic jsme nezabalili a do druhého jsme nastoupili s odhodláním odehrát ho co nejlépe a dát nějaký ten gól. Troufnu si říct, že druhou půli byl k vidění v podstatě vyrovnaný zápas (nejen výsledkově). Z mého pohledu jsme působili kompaktněji a hráči soupeře si v mnoha případech pomáhali při bránění nedovoleným způsobem, byť to určitě neměli zapotřebí. Oproti poslednímu zápasu to byl z naší strany o parník lepší výkon, ale na tak kvalitní tým, jaký se nám v Kunštátě postavil, to přesto nemohlo stačit. pf

11.5.2016

Drnovice - Velké Opatovice  6:3 (3:0)

Sestava:  Jan Foret "C" - Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Jan Schich, Patrik Fuksa, Václav Cveček, Martin Richtr, Jakub Neimestr

Branky:  Jan Schich 2x, Václav Cveček

Do 40. minuty neběháme, nenabízíme se, nebráníme, nepřistupjeme včas k hráčům; prostě nehrajeme. Spoupeře necháme v klidu zpracovávat balóny a hrát. Vůbec, ale absolutně vůbec nehrajeme do těla. Nesmyslně zahušťujeme prostor. Nahráváme si balon před vlastní bránu, nehodíme pořádně aut (chyby jako v přípravce).

Od cca 40. minuty za stavu 5:0 začnou někteří alespoň bojovat a najednou to trochu jde. Proměnit všechny šance tak se to dalo i otočit, ale o to jde až v druhé řadě. Ani od té 40. minuty většina hráčů nehrála co umí a vyhrát jsme si tentokrát ani omylem nezasloužili. pf

8.5.2016

Velké Opatovice - Lipovec  1:3 (0:1)

Sestava:  Jan Foret - Roman Ille, Matěj Feder, Jan Schich, Jakub Neimeistr, Martin Richtr "C", Jan Ženatý, Filip Lysoněk, Matěj Pospíšil

Branka:  Roman Ille

Těžký soupeř (na podzim nám dal desítku), nepříjemné počasí a v důsledku pochodů, zavodů autíček na ovládání (to prostě nepochopím) a nemocí oslabená sestava byli hlavní překážky s nimiž jsme se museli vyrovnat. Zápas jsme odehráli celkově dobře. Bylo to hlavně o bojovnosti a vůli, ale a to především v útočné fázi, byla k vidění i fotbalovost. Hlavní problém jsme měli s nedůrazností při útocích soupeře, kdy ho necháme kombinovat až do vápna, nehrajem do těla, chodíme bránit dva a více na jednoho a MLÁTÍME do balónu z první, kdy často jenom bouchneme balón nejbližšímu protihráči.

Jinak klukům děkuji hlavně za bojovný přístup, za to že to ani za stavu 0:3 nezabalili, dokázali snížit, a pořád se rvali o co nejlepší výsledek.

Teď nás během cca 25 dnů čeká sedm zápasů. Teď se ukáže charakter jednotlivců i týmu. Jsem přesvědčen, že se na každý z nich sejdeme v plné sestavě. pf

1.5.2016

Šošůvka - Velké Opatovice  2:7 (1:2)

Sestava:  Jan Foret - Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Jan Schich "C", Patrik Fuksa, Václav Cveček, Martin Richtr, Jakub Neimestr, Jan Ženatý, Filip Lysoněk

Branky:  Roman Ille 3x, Jan Ženatý 2x, Roman Matijko, Václav Cveček

Šošůvka má tým složený převážně z děvčat a její hra je založena na tom, že brání v pěti až šesti hráčích/hráčkách. Stejně jako na podzim, byl i tento zápas hrán v podstatě na jednu bránu a to na šošůvskou, s tím, že soupeř využíval dlouhých výkopů a brejkových situací. Po jednom takovém brejku jsme dostali první gól (na začátku zápasu) a druhý (na konci) po vlastní chybě v obraně. Jinak jsme měli zápas pod kontrolou a měl jednoznačný průběh, i když jsme, již tradičně, promarnili řadu šancí. Tento třetí zápas se "slabším" soupeřem nám sice potvrdil určité zlepšení po zimní pauze, ale skutečná prověrka nás čeká v sobotu, kdy se doma utkáme se silným týmem Lipovce. pf

23.4.2016

Velké Opatovice - Cetkovice  8:1 (3:1)

Sestava:  Jan Foret "C" - Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Jan Schich, Václav Cveček, Martin Richtr, Jan Ženatý, Filip Lysoněk

Branky:  Martin Richtr 4x, Jan Schich, Roman Ille, Filip Lysoněk, Jan Ženatý

Začátek utkání byl z naší strany opět nejistý, plný nepřesností a individuálních chyb. A tak jsme si nechali "dát" gól a pak jsme začali hrát. Zápas jsme v dalším průběhu měli pod kontrolou a v druhém poločase jsme soupeře na naši půlku už moc nepouštěli.

PS: Pokud to tady čtou cetkovičtí, prosím je aby příště toho pána v bekovce, co se neumí chovat slušně a na zápase dětí mluví sprostě, nechali doma. pf

17.4.2016

Sloup/Vysočany - Velké Opatovice  0:3 (0:1)

Sestava:  Jan Foret - Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Jan Schich, Patrik Fuksa, Václav Cveček, Martin Richtr "C", Jan Ženatý, Matěj Pospíšil, Filip Lysoněk

Branky:  Martin Richtr, Roman Matijko, Roman Ille

První zápas v jarní části jsme začali nervózně. Vše jsme cpali středem a soupeři, který více bojoval než hrál, tohle vyhovovalo. Kombinačně hrála především obrana z gólmanem dále to bylo takové upracované a ubojované, nicméně celý zápas jsme byli lepším týmem a přesto, že jsme promarnili celou řadu šancí, zaslouženě jsme vyhráli. Nikdo z hráčů výkonnostně vyloženě nezklamal. Naopak. Bylo k vidění několik výborných individuálních výkonů. Nerad bych někoho opomněl, ale musím vyzdvihnout výkon středové osy: gólman - střední obránce - střední záložník, aneb Honza Foret - Matěj Feder - Martin Richtr. pf

Halový turnaj starších žáků v Opatovicích

20.2.2016
V turnaji starších žáků si naši mladší, posíleni Matějem z přípravky, nevedli vůbec špatně. Ve většině zápasů jsme sice výsledkově nestačili, ale předvedli jsme spoustu pěkných akcí a v určitých fázích jsme dokázali hrát vyrovnaně. Získali jsme další zkušenosti, které se nám budou hodit.pf

Halový turnaj mladších žáků v Opatovicích

13.2.2016
Do domácího turnaje, který se hrál ve formátu 4+1, jsme nakonec v deseti hráčích postavili dva týmy ("A" a "B"). Brankář hrál v obou a většina hráčů vždy pomáhala se střídáním v druhém týmu. Celkově se turnaje zúčastnilo sedm celků (většina soupeřů střídala cca 10 hráčů v jednom týmu). Naši kluci, z nichž čtyři se den před turnajem vrátili z lyžařkého výcviku, hráli v první polovině zápasů velice dobře. Zdobila nás především snaha hrát, kombinovat už od brankáře a nemlátit do balónu z první pryč. Hlavně náš druhý zápas z Boskovicemi jsme odehráli výborně; vedli jsme, pak se dlouho hrálo vyrovnaně nejen výsledkově a až v samotném závěru soupeř zvrátil vítězství na svou stranu. S přibývajícími zápasy, ale vzhledem k dvojnásobné porci zápasů a týdnu na lyžích začali neúprosně docházet síly a poslední zápas už za sebou kluci doslova tahali nohy a odehráli ho jen silou vůle. Děkuji všem za předvedenou hru v první polovině turnaje a za bojovnost v posledním zápase. pf
Foto: Po zápase "A" vs. "B", který jsme hráli bez brankářů. Z výrazů kluků je vidět, že toho už mají plné kecky. Turnaj se chýlil ke konci a nás čekal už jen poslední zápas.

Turnaj v Brněnských Ivanovicích

19.12. 2015
Turnaj bez evidence výsledků a vyhodnocení pořadí se hrál v nafukovací hale na umělé trávě. Na málokterém zimním turnaji můžete hrát v kopačkách. Utkali jsme se s velice kvalitnímy soupeři: Zbrojovka Brno, Třebíč, Židenice a Žijeme hrou. Ve všech zápasech jsme tahali za kratší konec provazu, ale byly momenty, kdy jsme dokázali něco vymyslet a zahrát. Tento turnaj odhalil v plné nahotě propastný rozdíl mezi okresem a vyššími soutěžemi. I někteří naši hráči, kteří jsou jindy na (okresním) hřišti "nezastavitelní", doslova narazili do zdi. To co jim s přehledem stačí na okres tady nefungovalo. Doufám, že je to bude motivovat k dalšímu zlepšování se. Konfrontaci se silnějšími soupeři považujeme za nejlepší způsob jak se zlepšovat a budeme se na podobně obsazené turnaje přihlašovat i v budoucnosti. Na závěr jako perličku je třeba zmínit, že jsme za celý turnaj vstřelili dva góly, přičemž ten který, jsme dali Zbrojovce znamenal vyrovnání na 1:1 , které jsme drželi asi 5 minut :-). pf

Shrnutí podzimu

Původně jsem chtěl, aby kluky trénoval jiný trenér, který by měl větší zkušenosti a lepší schopnosti je posunout zase dál. Přece jenom už jsem s nimi začal čtvrtou sezónu (alespoň pokud jde o ročník 2004, což je většina tohoto týmu) a to už je pomalu zaděláno na takovou menší ponorku. Nakonec to nedopadlo a tak jsme se do toho opět pustili společně. A myslím, že žádná ponorka se naštestí zatím nekonala.
Jelikož jsme pořádně začali trénovat až v září, trochu nám "utekl" začátek sezóny. Výsledkově to nebylo špatné, ale herně byl začátek fakt slabší. V průběhu soutěže jsme se zápas od zápasu zlepšovali a v některých utkáních jsme soupeře přehrávali hlavně kombinačně. Celý tento progres vrcholil v zápase s Ráječkem, které je suverénem této sezóny, ale my jsme s nimi i přes porážku odehráli "zápas podzimu". Škoda, že v posledních dvou zápasech jsme na tento výkon nenavázali.
Zhruba polovina týmu rovněž celkem pravidelně nastupovala za starší žáky. V těchto zápasech si kluci vedli velice dobře. Velkou radostí mi byl les zvednutých rukou, který se objevil vždy po otázce: "Kdo chce jít hrát za starší"?
Velmi dobrá je i účast na trénincích a zápasech a jen zcela vyjíměčně hráči svoji nepřítomnost zapomněli omluvit. V tomto a obecně v komunikaci mezi námi došlo k velikému posunu, byť pořád je zde prostor ke zlepšení. Zároveň je na většině z nich vidět neustálé individuální zlepšování a chuť učit se nové a zdokonalovat se v tom co už umí. Každý, skutečně každý, z kluků mi minimálně jednou udělal radost tím, že předvedl v zápasech něco nového nebo, že hrál nad svoje možnosti. Přes zimu budeme trénovat a já čekám, že se zase zlepšíme a do jarní části vletíme s elánem. Sportu zdar. pf

21.10.2015

Adamov/Řícmanice - V.Opatovice   10:0 (4:0)

Sestava:  Jan Foret - Jiří Stloukal, Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Václav Cveček, Martin Richtr "C", Jaroslav Karlík, Jakub Neimeistr

Tak za tímto zápasem, radši uděláme hodně tlustou čáru a co nejrychleji jej hodíme za hlavu. pf

24.10.2015

Blansko "B" - V.Opatovice   3:2 (1:1)

Sestava:  Jan Foret "C"  - Jiří Stloukal, Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Jan Schich, Patrik Fuksa, Václav Cveček, Martin Richtr, Jaroslav Karlík, Jan Ženatý, Jakub Neimeistr

Branky:  Jan Schich, Roman Ille

Každý den není posvícení a v tomto zápase jsme si vybrali slabší chvilku. Proti blanenskému béčku, posílenému pár borci z áčka, jsme sice prokázali bojovnost, ale v tomto zápase nám chyběla větší fotbalovost, kterou jsme předvedli v posledním zápase s Ráječkem. A když se k tomu přičtou střevní potíže :-) několika borců po "vydatném" obědě a pár individuálních chyb je výsledkem těsná, ale spravedlivá prohra o jeden gól. Nevadí. Jedeme dál. pf

11.10.2015

Ráječko - V.Opatovice   4:3 (2:2)

Sestava:  Jan Foret  - Jiří Stloukal, Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Jan Schich, Patrik Fuksa, Václav Cveček, Martin Richtr "C", Jaroslav Karlík, Jan Ženatý, Jakub Neimeistr

Branky:  Martin Richtr 2x, Roman Ille

Mladší žáci Ráječka vévodí tabulce bez ztráty bodu. Do utkání s námi dostali jen devět gólů (za sedm zápasů). Musím říct, že naše hra se zlepšuje každým utkáním. Tento zápas jsme odehráli výborně. Nepoloží nás to, že prohráváme 2:0, ale naopak nás obdržené góly nakopli tak, že se nám podařilo otočit na průběžných 2:3. Následně soupeř dal dva góly a převrátil vítězství na svou stranu, ale já za sebe klukům děkuji za výkon. Je mi jasné, že jsme byli blízko toho Ráječko porazit a možná můžeme být z výsledku trochu smutní, ale výkon to byl paradní a před zápasem by mě nenapadlo, že cca 5 minut před koncem bude za stavu 4:3 domácí brankář při rozehrávání odkopu dostávat instrukce typu: "nespěchej, máme čas". Největší pozitivum, ale vidím v tom, že hrajeme kolektivně. Ano máme 2-3 šikovnější hráče, ale do kombinace se zapojují všichni. Nejednou byla k vidění jedno až dvou dotyková kombinace po ose: golman - obránce - krajní záložník - střední záložník - útočník a zakončení. Paráda. Byla radost dívat se na to. Při tomto zápase jsem si pořádně dobil baterky. pf

6.10.2015

V.Opatovice - Benešov/Kořenec  4:0 (2:0)

Sestava:  Jan Foret "C" - Jiří Stloukal, Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Jan Schich, Patrik Fuksa, Václav Cveček, Martin Richtr, Jaroslav Karlík, Jan Ženatý, Jakub Neimeistr, Petr Nečekal, Filip Lysoněk

Branky:  Martin Richtr 2x, Jan Schich, Patrik Fuksa

Celý zápas jsme byli lepší a tentokrát jsme si pohlídali i nástup do druhého poločasu. Ve většině případů jsme se snažili hrát kombinačně a často se nám to dařilo a konečně jsme našli úspěšného exekutora penalty. Tuto sezónu jsme do tohoto zápasu kopali už čtyři a nedali ani jednu až tu pátou s přehledem proměnil Patrik. Tento zápas byl na podzim poslední na domácím hřišti. Na závěr nás čekají tři venkovní zápasy z těžkými soupeři. pf

3.10.2015

V.Opatovice - Žijeme hrou "B"  8:2 (4:1)

Sestava:  Jan Foret "C" - Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Jan Schich, Patrik Fuksa, Václav Cveček, Martin Richtr, Jaroslav Karlík, Jiří Stloukal, Jan Ženatý, Petr Nečekal

Branky:  Jan Schich 3x, Roman Ille 2x, Jan Ženatý 2x, Martin Richtr

Podařilo se nám navázat na výkon z předchozího zápasu a navíc jsme byli i úspěšní v koncovce. S vyjímku prvních pěti až deseti minut druhého poločasu jsme měli zápas pod kontrolou. Dobré individuální výkony, jsme tentokrát doplnili i dobrým kolektivním pojetím hry. pf

28.9.2015

Jedovnice - V.Opatovice 2:1 (1:1)

Sestava: Jan Foret - Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Jan Schich, Jakub Neimeistr, Václav Cveček, Martin Richtr "C", Jaroslav Karlík, Jiří Stloukal, Filip Lysoněk, Petr Nečekall

Branka: Roman Matijko

S lídrem tabulky jsme odehráli vyrovnané utkání s pro nás nakonec méně šťastným koncem. Nevadí. Většina našich hráčů předvedla výborný individuální výkon. Opět jsme selhávali hlavně v koncovce a k tomu neproměnili dvě penalty. Získali jsme další zkušenosti, které určitě zúročíme v budoucnosti. pf

27.9.2015

Lipovec - V.Opatovice 10:0 (6:0)

Sestava: Jan Foret "C" - Jiří Stloukal, Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Jakub Neimeistr, Václav Cveček, Martin Richtr, Jan Ženatý, Jaroslav Karlík

Přestože byl soupeř lepší a zvítězil zaslouženě, výsledek je pro nás až moc krutý. Největší rozdíl byl ve finální fázi, kdy se našim útočícím hráčům nedařilo dostat do lepších pozic k zakončení. Tento zápas byl pro nás dobrou zkušeností, kterou určitě využijeme v budoucnosti.pf

19.9.2015

V.Opatovice - Šošůvka 3:2 (2:0)

Sestava:  Patrik Fuksa - Jan Foret, Jiří Stloukal, Roman Matijko, Roman Ille, Jakub Neimeistr, Václav Cveček, Martin Richtr "C", Jan Ženatý, Jaroslav Karlík, Matěj Pospíšil

Branky:  Václav Cveček, Jakub Neimeistr, Jarek Karlík

Šošůvku reprezentoval tým v němž hráli pouze tři kluci. Většinu týmu tvořily holky a to převážně ročník 2002 a dokonce dvě ročníku 2001. I když jsme měli po většinu zápasu převahu, v druhém poločase (kromě prvních tří minut kdy jsme dostali oba góly) si troufnu říct, že drtivou, nedařilo se nám v koncovce. A tak zatím co holky daly v podstatě ze dvou šancí dva góly, my jsme se slušnou přesností trefovali brankáře soupeře. Finální přihrávka, koncovka a obecně proměňování šancí je v současné době naše slabina. Na tom se dá ale pracovat.

Děkujeme rodičům a všem ostatním fanouškům za přízeň a podporu. pf

17.9.2015

V.Opatovice - Drnovice 4:4 (2:1)

Sestava: Jan Foret "C" - Jiří Stloukal, Roman Matijko, Matěj Feder, Roman Ille, Jakub Neimeistr, Václav Cveček, Martin Richtr, Patrik Fuksa, Jan Ženatý, Filip Lysoněk, Jaroslav Karlík

Branky:  Václav Cveček 2x, Martin Richtr, Jakub Neimeistr

Utkání plné nepřesností a individuálních chyb se mi těžko hodnotí. Někteři naši hráči makají na doraz (Vašek, Martin, Filip), někteří odvedou tak nějak ten standard (většina ostatních) a jsou i takový, ze kterých mám pocit, že se jdou jenom lehce proběhnout (nebo spíš projít) po hřišti. Naši hru charakterizivala hlavně neschopnost na sebe mluvit a tak se najednou potkáme u balónu dva až tři, pak si následně dáváme přednost z čehož většinou pramení ztráta. Dále nechápu, kde jsme zase přišli na to, že budeme mlátit do balónu z první pryč a nebo ho kopat nesmyslně do autu, když ho máme pod kontrolou. Stejně tak nám chybělo nabízení se na přihrávku a to hlavně obráncům, při rozehrávce od brankáře. Pozitiva se ale taky našla. Hlavně v útočné fázi fungovala dobře spolupráce tradičních motorů Vaška a Martina, jimž se dařilo si vypracovat celou řadu šancí. Škoda té koncovky, ale to se časem určitě poddá. Pozitvní bylo rovněž potvrzení zlepšení u obou Romanů, Kuby a Jarka. Největší pozitivní překvapení pro mě ale byl výkon Fildy z přípravky, který byl aktivní jak na balónu, tak při hře bez něj a po celou dobu kdy byl na hřišti na něm bylo vidět, že chce hrát. pf

12.9.2015

Cetkovice - V.Opatovice 1:7 (0:3)

Sestava: Jan Foret "C" - Roman Ille, Roman Matijko, Matěj Feder, Jan Schich, Jakub Neimeistr, Václav Cveček, Martin Richtr, Jan Ženatý, Patrik Fuksa, Jaroslav Karlík

Branky: Jan Schich 3x, Martin Richtr 2x, Václav Cveček, vlastní

Cetkovické hřiště je od toho našeho vzdáleno jen 6 km a tak jsme ušetřili za benzín a naftu a jeli na tento zápas na kolech. Ukázalo se, že taková rozcvička je před zápasem velice prospěšná. I když v týmu soupeře hrálo několi mladších kluků, docela mile překvapil svým fotbalovým pojetím hry. Oba tými se snažili, ale my jsme předvedli lepší individuální i kolektivní výkon a po zásluze vyhráli. Děkujeme všem divákům, kteří nám přijeli (většinou také "kolmo") fandit, a vytvořili nám v Cetkovicích prakticky domácí prostředí.pf

5.9.2015

V.Opatovice - Sloup/Vysočany 5:3 (2:2)

Sestava: Jan Foret "C" - Jiří Stloukal, Roman Matijko, Matěj Feder, Jan Schich - Jakub Neimeistr, Václav Cveček, Martin Richtr, Jan Ženatý - Roman Ille, Jaroslav Karlík

Kdyby zápas začal až v desáté minutě, dalo by se říct, že to byl z naší strany dobrý zápas. Jenže my jsme v desáté minutě už tahali druhý balon z naší sítě a prohrávali jsme 0:2, což odpovídalo našemu výkonu do té doby. Naštěstí nás to nakoplo a utkání jsme, až do konce měli pod kontrolou. Tři naše góly dal Honza Schich, dvakrát se trefil Martin Richtr. pf

30.8.2015

V.Opatovice - Boskovice "B" 0:11 (0:4)

Sestava: Jan Foret "C" - Roman Matijko, Matěj Feder, Roman Ille, Jaroslav Karlík, Matěj Pospíšil- Jakub Neimeistr, Jan Schich, Václav Cveček, Patrik Fuksa, Jan Ženatý - Jirka Stloukal

Hned v prvním utkání nové sezóny, k nám zavítal velice silný a kompaktní soupeř. Boskovické "béčko" jsou kluci, které dobře známe z loňské starší přípravky a tato parta už nám nadělila i větší "náklady". Více než porážka mrzí, že po té co dostaneme pár gólů rezignujeme a až na pár jedinců se doslova bojíme kopnout do balónu. Jestli o někom můžu říct, že hrál na 100%, tak to byli: Vašek Cveček (bojovník, který jde až na krev - pro mě hráč utkání), Matěj Feder (neuvěřitelný fyzický fond - prostě jak říkám "motorová myš"), Honza Foret (pochytal co šlo; mohli jsme dostat klidně i 20) a docela příjemně překvapil i Honza Ženatý byť i na něm, stejně jako na Kubovi Neimeistrovi bylo vidět, že v podstatě rok nehrál. Paradoxně jsme začali hrát až v posledních minutách, kdy se nám konečně podařilo prověřit brankáře soupeře. Doufám, že těchto posledních pár minut bude odrazovým můstkem, že se z našeho výkonu v tomto zápas