Dorost 2014-2015

08.08.2015 22:07
So 11.4. V.O. - Svitávka 15:30 2:0
So 18.4. V.O. - Letovice 16:00 1:4
So 25.4. Knínice - V.O. 16:00 3:1
Ne  3.5. Olešnice-V.O. 14:15 3:4
8.5. Rájec - V.O. 14:15 8:0
Ne 10.5. V.O. - Černá Hora 14:15 2:2
Ne 17.5. V.O. - Lipůvka 14:15 3:0 (K)
Ne 24.5. V.O. - Olomučany 14:15 5:0
Ne 31.5. Černá Hora - V.O. 14:15 0:2
Ne 7.6. Lipůvka - V.O. 13:00 0:3
Ne 14.6. Olomučany - V.O. 14:15 2:5
19.6. V.O. - Rájec 17:30 3:4

 

7.6.2015

Lipůvka - Vel. Opatovice     0:3  (0:3)

Branky: Kříženecký Tomáš, Vybral Marek, Korec Jakub

Domácí hráli v deseti. Za celé utkání nás neohrozili. Vítězství mohlo být vyšší, ale neproměnili jsme vyložené šance. Druhý poločas ovlivnilo velké vedro, kdy se utkání jenom dohrávalo. (LV)

Sestava: Hrazdira Zdeněk - Hikade Antonín (Oliva Jakub), Muller Tomáš „K“, Hrdý Matěj, Kořenovský Ondřej - Bažant Jiří, Lepka Jiří, Kříženecký Tomáš, Ille Ladislav (Kouřil Jakub) - Korec Jakub, Vybral Marek.

Příště hrajeme v neděli 14.6. v Olomučanech.

 

31.5.2015

Čer. Hora/Bořitov/Boskovive B - Vel. Opatovice     0:2  (0:2)

Branky: Kříženecký Tomáš, Muller Tomáš

K utkání jsme přistoupili úplně jinak než minulý týden. Hráli jsme kompaktně, Tom a Zdeněk skvěle organizovali naši hru, byli jsme nebezpeční, nastřelili břevno a neproměnili další obrovské šance. Další pozitivum je, že jsme třetí zápas odehráli bez obdržené branky :-) .(LV)

Sestava: Hrazdira Zdeněk - Hikade Antonín, Muller Tomáš „K“, Bašus Michal (60. Kubeš Marek roč. 2001), Kořenovský Ondřej - Bažant Jiří, Veverka Petr, Kouřil Jakub, Oliva Jakub - Kříženecký Tomáš, Korec Jakub.

Příště hrajeme v neděli 7.6. na Lipůvce.

 

24.5.2015

Vel. Opatovice - Olomučany  5:0  (2:0)

Branky: Kříženecký Tomáš 2, Dostál Tomáš, Kořenovský Ondřej, Vybral Marek

Zápas se mi moc hodnotit nechce. Podali jsme nezodpovědný výkon. Velké zklamání z přísputu k utkání. Tu anarchii, která tady vládla, v sobě kluci ještě mají a bude dlouho trvat, než se dostaneme na nějakou přijatelnou vlnu fotbalového fungování.(LV)

Sestava: Hrazdira Zdeněk - Ille Ladislav, Muller Tomáš „K“ (82. Pospíšil Jakub roč. 2001), Bašus Michal, Kořenovský Ondřej - Bažant Jiří (46. Oliva Jakub), Veverka Petr, Dostál Tomáš (46. Lepka Jiří), Korec Jakub (56. Hladil Vojtěch roč. 2001) - Kříženecký Tomáš, Vybral Marek.

V neděli 31.5. zajíždí dorost do Černé Hory.

 

17.5. 2015

Vel. Opatovice - Lipůvka   3:0   kontumačně

 

10.5.2015

Vel. Opatovice - Černá Hora/Bořitov/Boskovice“B“  2:2  (0:1)

Branky: Kořenovský Ondřej, Vybral Marek

V neděli k nám dojely „tři“ mančafty. Zrodila se spravedlivá remíza. Vždy jsme dotahovali nepříznivý stav zápasu. Všichni naši hráči odehráli utkání v rámci svých možností.(LV)

Sestava: Hrazdira Zdeněk - Ille Ladislav, Muller Tomáš „K“, Bašus Michal (56. Oliva Jakub), Hikade Antonín - Bažant Jiří, Veverka Petr, Lepka Jiří (46. Kouřil Jakub), Korec Jakub (46. Kořenovský Ondřej) - Kříženecký Tomáš, Vybral Marek.

V neděli 17.5. hraje dorost doma proti Lipůvce.

 

8.5.2015

Rájec  - Vel. Opatovice  8:0  (3:0)

Branka: -

V pátek se nám zase nesešlo spoustu věcí a tak jsme na utkání do Rájce odcestovali ve značně kombinované sestavě. Domácím jsme vzdorovali do 30.min prvního poločasu. Poté udělali naši hráči chybu, kterou Rájec potrestal a na jeho hru už jsme nestačili.

Rájec je výborný, nad rámec okresního přeboru. V naší skupině jsme takhle hrajícího soupeře nepotkali. O jeho kvalitě svědčí sobotní výsledek z Knínic, kde Rájec zvítězil 2:11! Nejde jenom o výsledky, kterých Rájec za tento víkend dosáhl, ale na každém postu měl hráče, který byl schopen konstruktivně vyřešit jakoukoli situaci.(LV)

Sestava: Richtr Jan - Muller Tomáš „K“, Hikade Antonín, Bašus Michal, Ille Ladislav, Veverka Petr, Korec Jakub, Lepka Jiří, Dostál Tomáš, Kříženecký Tomáš, Oliva Jakub.

V neděli 10.5. hraje dorost doma proti Černá Hora/Bořitov/Boskovice„B“. 

 

3.5.2015

Olešnice - Vel. Opatovice  3:4  (3:1)

Branka: Kříženecký Tomáš 3, Korec Jakub

Na utkání jsem nebyl. Pozitivní je otočení nepříznivého výsledku. V pátek už nám začíná finálová část OP dorostu. (LV)

Sestava: Hrazdira Zdeněk, Hrdý Matěj, Muller Tomáš „K“, Hikade Antonín, Bašus Michal, Ille Ladislav, Veverka Petr, Korec Jakub, Lepka Jiří, Bažant Jiří, Kříženecký Tomáš, Oliva Jakub.

V pátek 8.5. hraje dorost v Rájci.

 

25.4.2015

Knínice - Vel. Opatovice  3:1  (0:0)

Branka: Hrdý Matěj

Do utkání jsme nastoupili jen s deseti hráči. Vlivem zranění nám chybělo 5 kluků (Filip T. - meniskus, Peťa V. - sval, Jirka B. - záda, Ondra K. - nárt.....u některých to vypadá na delší dobu léčení) a to ještě Tomáš K. dal pro mě z nepochopiltelných důvodů přednost Svitavům. Přesto jsme zápas odehráli důstojně. (LV)

Sestava: Hrazdira Zdeněk - Hrdý Matěj, Muller Tomáš „K“, Hikade Antonín, Bašus Michal - Oliva Jakub, Ille Ladislav, Kouřil Jakub, Korec Jakub -  Dostál Tomáš.

Jak padly branky:

88.min z brejku

V neděli 3.5. hraje dorost v Olešnici.

 

18.4.2015

Velké Opatovice  - Letovice  1:4 (0:0)

Branka: Kříženecký Tomáš

„Výhra hostů je zcela zasloužená. Za stavu 0:0 jsme měli tři 100% šance, které jsme zahodili nebo nastřelili tyčku. Tyhle situace mohly rozhodnout utkání. V prvním poločase náš výkon nebyl ideální. Dost jsme nakopávali. Nebyli jsme schopni se koncentrovat na jednoduché situace. Druhý poločas byl o trošičku lepší. Soupeř byl ale zase fotbalovější!!! Je k zamyšlení, jak se tady pracovalo s našimi hráči v jejich věku největšího fotbalového růstu. Budeme muset bojovat, bojovat, bojovat a bojovat, protože na tom byla založena filozofie tohoto klubu - ne na fotbalových dovednostech. Tuto starou filozofii chci určitě změnit a musíme začít u těch nejmladších!!! Proto prosím(e) všechny o velkou trpělivost.“ (LV)

Sestava: Hrazdira Zdeněk - Hrdý Matěj, Muller Tomáš „K“, Lepka Jiří (46.Hikade Antonín), Bašus Michal - Trefil Filip (52. Oliva Jakub), Ille Ladislav, Veverka Petr, Korec Jakub - Kříženecký Tomáš, Dostál Tomáš (46. Vybral Marek).

Jak padly branky:

63.min z brejku

Na pouťovou sobotu zajíždí dorost do Knínic. Výkop v 16h.

 

11.4.2015

Velké Opatovice - Svitávka 2:0 (0:0)

Branka: Muller Tomáš, Kříženecký Tomáš

„Za dnešní výkon musím kluky pochválit. Hráli fotbal nad svoje možnosti. Srovnali se s tlakem, který jsem se na ně snažil vytvořit během utkání. Někteří kluci hráli soutěžní utkání po dlouhé době. Prvních 20 - 25 min prvního poločasu bylo vyrovnaných. Potom jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, ale bohužel zahazovali šance nebo jsme se v těch šancích chovali nedůrazně. Trápí nás věci, které bych v dorostu učit nemusel. Máme spoustu nedostatků, s nimiž bojujeme a snažíme se jich zbavit, k tomu ještě snaživý houževnatý soupeř... Utkání nás stálo strašně moc sil. Musíme se zaměřit na přesnost, převzetí (zpracování) a práci s míčem, řešení situací, odstranit špatné návyky, naučit se hrát pod tlakem atd..“(LV)

Sestava: Hrazdira Zdeněk - Hrdý Matěj, Muller Tomáš „K“, Lepka Jiří, Hikade Antonín (72. Oliva Jakub) - Bažant Jiří, Ille Ladislav, Veverka Petr, Kořenovský Ondřej - Kříženecký Tomáš, Korec Jakub (57. Trefil Filip).

Z důvodu brigády chyběli Bašus Michal a Dostál Tomáš.

Jak padli branky:

63.min po rohovém kopu

72.min po brejkové situaci

Příští zápas nás čeká dosud neporažený suverén této soutěže - Letovice. A to v sobotu 18.4. v 16h doma.

 

21.3.2015

Velké Opatovice - Jaroměřice/ M. Trnávka 1:1 (0:0)

Branka: Muller Tomáš

Na účastníka 1.tř. východočeské krajské soutěže jsme v tomto utkání moc nestačili. Soupeř byl fotbalovější, přesnější, důraznější... Jaroměřice/M. Trnávka není náhodou na špici této soutěže.

Velký problém měli domácí především ve své hlavě, v přístupu a přípravě na utkání. V některých fázích utkání připomínal výkon domácích spíše „pochodové cvičení“. Byli lenošní na krok, prohrávali osobní souboje, spousta nevynucených chyb dostávala opatovické pod tlak, který je stál mnoho sil. Balony se začaly odrážet na hostující kopačky a domácí museli vynaložit spoustu úsilí na jejich získání.

Ze zápasu si musíme vzít ponaučení!!! Takhle se prezentovat určitě nechceme.

Generálku na mistrovské boje odehrají dorostenci v sobotu 28.3. ve 13:30 hod doma s Kunštátem. (LV)

 

7.3.2015

Velké Opatovice - Knínice 5:1 (1:0)

Branky: Kříženecký Tomáš 2, Dostál Tomáš, Muller Tomáš, Trefil Filip

„Jelikož jsem nevěděl co od okresního přeboru dorostu očekávat, pozval jsem k přípravnému utkání dorostence Knínic a byl mile překvapen.“

V prním poločase se hrál svižný fotbal plný konstruktivního řešení situací, férových soubojů, nasazení.......

Domácí měli za úkol organizaci hry v obranné fázi, dobře pracovat s prostorem a být aktivní při zisku míče. Tohoto úkolu se zhostili výborně.

Ve druhém poločase oba týmy trochu polevili, ale i tak obě družstva zaslouží pochvalu.

Chyby na obou stranách pramenili z konstruktivního řešení situací. Výsledek není až tak důležitý (pro hosty možná až příliš krutý), ale domácí dorostenci byli při svých šancích přesnější a důraznější.

Za měsíc a půl se se stejným soupeřem potkáme v mistrovském utkání.

Další utkání sehraje dorost doma s Jaroměřicemi o víkendu 21.-22. března. Den a čas bude upřesněn. (LV)

 

22.2.2015

Velké Opatovice dorost - Velké Opatovice muži 1:6 (0:3)

Branka: Veverka Petr

K prvnímu přípravnému a zároveň poznávacímu utkání nastoupili naši dorostenci s muži.

Proti zkušenějšímu týmu se ukázaly některé nedostatky při práci s míčem, řešení situací, v rozestavení, komunikaci..... Na klucích bylo vidět, že mají málo natrénováno. Vlastními chybami (nepřesností) se dostávali pod tlak, který zkušenější muži trestali.Při zlepšení tréninkové morálky se budeme posouvat fotbalově dál.

Byly tam situace, které jsou potěšitelné (držení míče v kombinaci, snaha, odolnost v osobních soubojích....).

Z takového utkání je potřeba si vzít ponaučení a pracovat na svém dalším fotbalovém rozvoji.

Příští zápas odehraje dorost o víkendu 7.-8.3. doma s Knínicemi (den a čas bude upřeněn). (LV)

 

Zpět